З якого віку доцільно починати вивчення англійської?

Чи ефективний суперранній розвиток, коли майже з пелюшок батьки намагаються навчити дитину англійським словам чи літерам?

Вивчати мову з пелюшок — це природньо. Якщо тато розмовляє російською, а мама — українською, ви ж не чекаєте, коли дитинці виповниться три роки, щоб тоді з нею почав розмовляти тато. Дітки, які змалечку чують дві мови, навіть не замислюються про те, що вони різні.

Є два способи вивчення мови: англійська як друга рідна мова, та англійська як іноземна. В школах та університетах ми вивчаємо саме іноземну: вчимо слово, шукаємо його в словнику, далі — граматика, таблиці з конструкціями, тощо.

Англійська як рідна вивчається інакше. Мову при цьому не дроблять на слова та граматичні правила, а сприймають цілісно. Це відбувається, наприклад, якщо ви виїздите закордон і опиняєтесь в цілковито англомовному середовищі. Ві цілодобово чуєте мову, спілкуєтесь нею, не замислюючись, чому і як використовуються слова. Ви сприймаєте мову цілісно.
Якщо жоден з батьків не може вільно спілкуватись англійською з дитиною, шукайте заняття і курси, де англійську мову для дітей викладають не шляхом перекладу, а шляхом звичайного спілкування. Навіть дві-три години на тиждень суцільного англомовного спілкування допоможуть дитині сприйняти цю мову, як другу рідну.

Дослідники взагалі вважають, що мала дитина може сприймати необмежену кількість мов. Чим більше саме мови, озвучування, тим краще вона сприймається. Бо мова — це головний ключ до спілкування, на відміну від книжок чи картинок.