Методологічні аспекти ефективного навчання учнів початкових класів англійської мови
1. У вивченні мови важливим є повторюваність та системність! Не варто змушувати дитину читати по двадцять разів підряд одне й те ж саме за одне заняття. Прочитайте нові слова кілька разів сьогодні, потім повторіть їх ще декілька разів завтра, а також на наступне заняття перед вивченням вже нових слів. Це дозволить легко й без надзусиль навчитись новому буквально за декілька занять, приділяючи незначну кількість часу.
2. Пізнання дитиною англійської мови – має бути веселим та цікавим! Вигадайте історію про країну, де живуть літери, які, як і всі живі істоти, мають емоції і почуття, вони товаришують один з одним, або ж ворогують. Це допоможе Вам у подальшому пояснити дитині розбіжності в читанні однієї й тієї ж самої літери у різних словах. Наприклад, коли ми маємо справу з кластерами літер, то читаємо їх разом, адже вони – друзі, а англійська літера "е" є дуже "примхливою" і дуже часто ображається на дрібниці, тому, зазвичай, ми не читаємо її наприкінці слова.
3. Придумайте разом з дітьми своє позначення нової літери, або групи літер. Наприклад, малюйте навколо літери коло, трикутник, крапки, тваринку, позначайте кольором тощо. Це має приносити радість дитині і допомагати запам’ятовувати і бачити нову літеру або групу літер, які є друзями у новому слові.
4. Застосовуйте методику “Look and Say”, яка є досить поширеною та використовується викладачами у британських школах, – учні бачать написане слово і вимовляють його, відтак вимова слова заучується напам’ять. Для цього зробіть разом із учнями яскраві картки, роздрукувавши слова на принтері чи намалювавши на аркуші паперу.
5. Вивчайте мову правильно із самого початку. Контролюйте учнів, щоб вони не завчили слова у невірному звучанні. Для цього можливо використовувати аудіозаписи, щоб діти повторювали за диктором або за Вами. Перевчити набагато складніше, ніж навчити правильно новому!
6. Використовуйте під час вивчення нових слів малюнки і зображення, розвивайте зорову пам’ять дітей. Так Ви не просто будете вивчати нові звуки, а й збагачувати лексичний запас дітей.
7. Почніть з вивчення простих літер, які потім буде легко згрупувати у слово, а потім – у словосполучення. Це дає дитині стимулу у вивченні, адже вона вже читає цілі слова, словосполуки і навіть речення! Наприклад, вивчивши усього чотири літери: t, c, f, a, – можна скласти ціле змістовне словосполучення “a fat cat”. І це ж класно!
8. Використовуйте для навчання різні ігри на читання, створені із підручних матеріалів! Багато ідей можна знайти в мережі Інтернет, або ж вигадати разом з учнями.
9. Завжди пам'ятайте про індивідуальність кожної дитини! Одна літера може даватись важче, а інша – легше. Просто приділіть її вивченню трохи більше часу. Все неодмінно вийде, адже головне в навчанні іноземної мови – це терпіння та системність.
10. Неодмінно хваліть дітей за правильно вимовлені звуки чи прочитані слова – це надихає вчитися далі та здобувати нові знання.